Fiat Albea Aküsü Kaç Amper

Hususi olarak çok görmesek de ticari olarak çok fazla karşılaştığımız araç modeli fiat albea aküsü normal standart 12 volt 60 amper aküdür. Ticari taksi olarak kullananların, sarı akü yani ticari akü alması gerekir. yoksa garanti kapsamı dışında kalır. Ticari aküler normal akülere göre akü fiyatı olarak daha pahalıdır. Daha güçlü ve daha özel bir aküdür çünkü. Ticari olduğunda 60 veya 65 amper ticari akü takmalısınız. Normal takarsanız ne olur, araç çalışmaz mı? Çalışır, ancak bir sorun yaşarsanız garanti servisleri, olması gereken aküyü takmadığınız için garanti kapsamı dışında bırakır. Ticari akülerin marş gücü daha yüksektir. bu araç da gün içerisinde çok fazla marş yaptığından, ticari akü kullanmak durumundadırlar. üzülmek istemiyorlarsa daha sonrasında.

Normal albea aküsü olarak standart 60 amper aküler kullanılabilir ve yeterlidir. 72 amper akü takmaya gerek yoktur. Ortalama akü ömrü bu araçta iklime, kullanıma, aracın durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte 3 yıl civarındadır. Tabi bu kaliteli bir akü olması durumunda böyledir. Piyasada çok ucuz aküler bulunmaktadır. Bu akülerden almanız durumunda fiyat uygun olacaktır, ancak ömrü daha kısa olacaktır.

Akünün takılması çok basittir. Kutup başlarının bir tanesi zaten mandallıdır ve kolaylıkla sökülür.

Çıkmadan önce sitemizde yer alan tercih ettiğiniz akü markaları anketimize katılmanızı rica ederim. Sorularınız var ise yorum olarak bana iletirseniz müsait oldukça cevaplayabilirim.

İyi yolculuklar.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon