Fiat Ducato Aküsü Kaç Amper

Fiat Ducato aküsünün yeri  sürücünün ayaklarının altıdır. Bunu şu sebeple söylüyorum, üzerine bakalit geliyor, o bakalitin kapanması gerekiyor. Ben aracı aldığımda Fiat Ducato ‘nun aküsü olmamasına rağmen, ucuz olsun diye 90 amper normal akü takılmıştı ve bakaliti yerine tam oturmuyor, bir köşesi ayakta kalıyordur. Zaman zaman ayağa takılıyordu. Düşük ihtimal de olsa araç kullanırken sıkıntı yaratabilecek bir durum. 90 amper akü olmaz diye bir şey yok, takan takıyor ama ducato marka aracın aküdür bu amper değildir.

En çok 100 amper tercih ediliyor aslında Fiat Ducato aküsü olarak. Fakat aslında olması gereken amper 110 amperdir, çoğu insan bunu bilmez, araç sahipleri yani. Esas aküsü 110 amperdir ducatonun ancak 100 amper takıldığında da sorun olmadığı için ve fiyatı da 110 amper aküye göre daha uygun olduğu için genellikle 100 amper akü tercih edilir. 110 amper aküyü de zaten her yer de bulamazsınız, çok nadir bazı araçlar da çıkmaktadır. Kaputta olan akülere göre daha zor takılır.

Ben hatta idareten on gün kadar 72 amper akü ile dolaştım oda oluyormuş demek ki :). Ancak altına koli sıkıştırmak gerekiyor, çok alçak kalıyor akü. Ben idareten 72 amper taktım sakın yanlış anlaşılma olmasın. Çalıştırmaya çalıştırıyor ancak ömrü çok kısa olur bu şekilde.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse, olması gereken aslında birinci seçenek 110 amper. Yok o pahalı falan derseniz 100 amperden aşağısını takmayın derim ben.

Biliyor musunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon