Fiat Egea Aküsü Kaç Amper

Fiat Egea’nın aküsü fabrika çıkışında 50 amper aküdür. Fiat Egea 2015 yılında çıkan bir model. Bundan dolayı bu araç sahiplerinin aküleri henüz bitmeye başlamadı. Ama kısa süre sonra eski modellerden başlayarak akü ihtiyacı doğacaktır. Fiat’ın bir çok modelinde olduğu gibi, doblo, linea, albea gibi modellerinde olduğu gibi bu araçta da fabrika çıkışında demin de bahsettiğim gibi standart 50 amper akü çıkar.

Fiat Egea’nın aküsü yine ortalama olarak söylemek gerekirse, ilk akü değişimi 4-5-6 yıl sonra olur. Ortalama olarak söylüyorum, kişiye, kullanıma, iklime göre, bakımlı olup olmadığına göre değişiklik gösterebilir. 4 yıl sonra akü ihtiyacı doğarsa, bana göre az gitmiş olur ama 5 sene normaldir. Onun üstü de iyidir.

Daha sonrasında aracınıza takacağınız akü, hangi marka olursa olsun ilk orijinal aküsü kadar gitmeyecektir. Bu çoğunlukla böyle olmuştur. Mesela farlar, fan ne bileyim radyo açıkken, marş yapmanız, akünüzün derin deşarj yapmasına sebep olabilmektedir. Kullanımda her üründe olduğu gibi akü ömründe de önemlidir.

Start Stop Fiat Egea modellerinde ise durum farklıdır. Bu özelliğe sahip fiat egea da bu özelliğe uyumlu, efb veya agm akü almanız gerekmektedir. Bunların fiyatları biraz daha farklıdır. Daha güçlüdür. Bu araçlara normal standart akü takarsanız özelliği kullanamayabilirsiniz bir zaman sonra. Ömrü de daha kısa olacaktır.

Ayrıca bu araç ticari araçlarda da fazlasıyla kullanılmaktadır. Ticari araçlardan kastım ticari taksilerden bahsediyorum. Ticari taksilerin, ticari akü almaları gerekmektedir. Aksi halde akü garanti dışı kalır. Ticari akülerin marş gücü daha yüksektir.

Kendi yaptığım bir sıralama var akülerle ilgili olarak, aşağıdaki mavi yazıdan yorumlarıma da göz atabilirsiniz.

En iyi akü markaları sıralamam

Aracınıza akü almadan önce sorunun gerçekten aküden kaynaklanıp, kaynaklanmadığından mutlaka emin olun. Yoksa boş yere paranızı harcamış olabilirsiniz. Bunun için ölçüm yaptırmalısınız. Yeni aldığınız aküyü de eğer bir sorun varsa kısa sürede bitirebilirsiniz.

Fiat Egea’ya isterseniz 50 amper akü takabilirsiniz. İsterseniz daha güçlü, daha büyük bir amper olsun derseniz, bu araca 60 amper akü de takılabilir. Akü yeri buna müsaittir. 60 amper akü fiyat/performans açısından bu araca daha iyi olacaktır. Normal standart 60 amper akü olarak bakabilirsiniz. 72 amper akü bu aracın akü yerine sığmaz.

Son olarak sitemizden ayrılmadan önce, mobil de alt kısımda, bilgisayardan giriyorsanız sağ kısımda yer alan, tercih ettiğiniz akü markası anketimize katılmayı unutmayın. Böylelikle marka tercihi konusunda düşünceleri olan insanlara da bir yol göstermiş olursunuz.

İyi Yolculuklar.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon