Fiat Marea Aküsü Kaç Amper

Eskisi kadar piyasa da kalmadı ancak ben yine de yazmak istedim. Bir zamanların popüler aracı olan fiat marea aküsü fabrika çıkışını söyleyemiyorum çünkü hiç sıfır fiat marea görmedim. Kataloglara bakıldığında 50 amper olarak göstermekte ancak sonradan takılabilecek akünün amperi 72 amperdir. Hem fazlasıyla yeterli olacaktır hem de yer sıkıntısı olmayacaktır. Akü yeri 72 amperin sığması için yeterlidir. Kataloglar da gösterilen amperler bu araca bu zamanda yetersiz kalacaktır. Hem araç modeli düşük hem de aracın tesisatlarında illaki sorunlar olacaktır. Sonuç da sıfır bir araç değil artık bundan dolayı amperin yüksek olmasında fayda var. Bir de artık lpg takılıdır muhtemelen çoğu kişide olduğu gibi o zaman da akünün güçlü olmasında fayda var çünkü lpg beyni de elektrik harcamakta. Fiat Marea aküsü normal standart 72 amper aküdür o sebeple. İstisnalar kaideyi bozmaz ben yine her zaman ki gibi genel olanı yazdım. Araç araç değişiklik gösterebilir.  Çünkü bir çok motor seçeneği mevcut bu araç da. Ben en çok rastlanan tipini yazdım. İyi yolculuklar.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon