Honda Civic Aküsü Kaç Amper

En çok merak edilen akülerden biridir kendisi. Genel de genç arkadaşlarımız kullandığından aküler çabuk bitiyor sanırım 🙂 tesisat falan. Şaka bir yana honda civic aküsü aracın piyasada çokça olmasından dolayı, çok fazla talep görmektedir. Aynı zamanda normalden farklı bir akü yeri ve akü kasası vardır. Tabi benim bahsettiğim honda civic aküsü, en çok tercih edilen, tutulan honda civic kasasıdır. En yeni honda civic aküsünden bahsetmiyorum. Honda civic aküsü dar bir aküdür, normal 60 amper aküler bu araca sığmaz, yerine oturmaz yani. 60 amper dar akünün de alt kısmında tırnakları olduğundan o iki tırnak 1 cm kadar fark ettirdiğinden yerine gene oturmaz ancak tırnakları keserseniz yerine oturur ki bunu tercih etmenize artık gerek kalmadı yüksek amper takmak için. Normal de honda civic aküsü 12 volt 45 amper dar dır. Dar aküdür. İnce bir aküdür. Akü fiyatları normal 60 amperlere göre biraz daha pahalıdır. Özel bir aküdür çünkü ve 60 amper aküye göre daha az sattığından dolayı, maliyetinden itibaren her nokta da fiyatları daha farklıdır. Çok satılmayan bir akü olduğundan, kâr marjını elinde bulunduran ve üreten firma ona göre koyar. Mutlu akü honda civic gibi araçlar için özel olarak 55 amper akü üretti sadece bu araçlara oluyor. Genel olarak honda civic için özel üretti diyebiliriz. Her markada yok çünkü ayrı bir iştir belki zamanla pazarı gören markalarda üretir bilemiyorum ama mutlu akü ilk olarak üreten firma. Böylece aracınızın aküsünü daha yüksek takmak isteyenler için yeni bir şık çıkmış oldu ortaya. Öbür türlü 60 amper alıp tırnaklarını kesmeniz gerekiyordu. Bu akü de normalden daha farklı bir fiyata satılır çünkü az üretilir, az satılır, elinde herkes bulundurmaz, bulunduran da para kazanmak ister. 55 amper honda civic aküsünü tercih ettiğiniz de karşınıza şöyle bir maliyet de çıkıyor az da olsa bilginiz olsun. Şöyle ki; eski aküyü 45 amper olarak verdiğiniz için 55 amper akü aldığınız da 10 amper hurda farkı ortaya çıkıyor. Çünkü akü fiyatları, aldığın amperin eskisini aynı amper de verdiğin düşünülerek fiyatlandırılır. Daha yüksek amper verirsen fiyat düşer, düşük amper verirsen fiyatı akün fiyatının üzerine yansıtılır. Sonuç olarak arkadaşlar, honda civic aküsü kaç amper diyecek olursanız. Ya 45 amper dar akü takacaksınız yada 55 amper dar akü takacaksınız. Marka marka 3-5 amper yüksek veya alçak olabilir amperler. Markalar aynı amper de üretim yapmıyorlar çünkü. Örneğin mutlu da 45 amper olan honda civic aküsü, bosch markaya baktınız da karşınıza 42 amper olarak çıkabilmektedir.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon