Renault Modus Aküsü Kaç Amper

Renault Modus Aküsü, normal 12 volt 60 amper olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal en çok bulunan standart 60 amper aküdür. Bence bu araca da yeterli bir amperdir. Renault Modus Aküsü motor bölümünde yer alır. Akünün değiştirilmesi zor olmasa da zaman alıcıdır. Gerçi diğer araçlara göre kıyaslarsak değişimi de zordur diğer araçlara göre. Resim de ekledim şimdi, aküyü çıkarmak için öncelikle bakaliti sökmeniz gerekiyor.

Gördüğünüz gibi akü arada kalıyor ve diğer araçlardaki gibi direk ulaşma şansınız yok. Önce bakalit çıkartılmalı, çok zor değil ama zaman alıcı diğer araçlara göre. Herkeste sökemez o da ayrı konu elinden gelen var gelmeyen var illaki.

 

 

Renault Modus Aküsüne ulaşmak için kaputu kaldırdıktan sonra, iki tane büyük plastik aksamı sökmelisiniz öncelikle, daha sonrasında aracın aküsüne ulaşabilirsiniz. Bir aracın akü yeri veya amperi, aracın modeline, aracın yakıt türüne, motoruna, hatta bazı araçlarda beygirinden dolayı bile takacağı akünün amperi değişen araçlar mevcut.

Modus 60 amper yazdığım araç 2006 model ve 1.5 dizel motordu. Çok yüksek ihtimalle çoğu modus marka araçta da akü 60 amper çıkar diye düşünüyorum. Çok fazla tipi olan bir araç değil, kasası da belli. Bazen öyle oluyor ki bir araç da dört beş çeşit farklı akü takılması gerekebiliyor. Elimden geldiğince, gördüklerimi doğru şekilde aktarmaya çalışıyorum. Dediğim gibi siz renault modus için akü amperini 60 amper olarak düşünebilirsiniz. Çünkü en çok çıkan model ve amper budur.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon