Dacia Dokker Aküsü Kaç Amper

Dacia Dokker Orijinal Aküsü

Merhabalar, Dacia dokker aküsü fabrika çıkışında 60 amper aküdür. Dacia marka aracın parçaları, Renault tarafından tedarik edildiğinden, renault etiketlidir. Aynı zaman da bu akü Nissan firması tarafından da orijinal de çıktığından, iki marka da basılı şekilde bir akü karşımıza çıkmaktadır.

Hangi marka olursa olsun, araç markaları kendileri akü üretmezler. Akü firmalarına aküyü yaptırır ve kendi etiketlerini de basarak araçlara takarlar. Burada da görüldüğü üzere, dacia dokker’ın aküsü Varta aküdür. Normal varta marka aküler piyasada bulunmaktadır. Yetkili servisten almaktansa dışarıdan 60 amper varta akü almanız, fiyat anlamında daha iyi olacaktır sizin için.

Tabi şu da var, bunu da belirtmek istiyorum. Renault firması vartaya bu aküyü yaptırıyor olabilir ancak, piyasada olan normal varta akülere göre daha özel yaptırıyor olabilir, onu bilemiyorum. Marka yine varta ama daha güçlü bir akü yaptırıyor olabilir. Zaten fabrika çıkışında. aracın üzerinde çıkan akü genellikle en uzun giden akü olur.

Daha sonrasında hangi markayı alırsanız alın, o kadar uzun gitmeyecektir. İlk akü 5-6 hatta 7 sene bile gidebiliyorken, sonradan aldığınız aküler genellikle 3-4 sene civarında gitmektedir. Ama bazen yetkili servisten alacağın akü ile aynı markasını dışarıdan aldığın zaman ciddi rakam farkları olabilir. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir şey.

Akü Garanti Süresi ve Ömrü Ne Kadardır

Bu marka akü alırsanız bu kadar süre gider, bu marka alırsanız bu kadar gider diye bir şey söylemek çok doğru olmaz. Çünkü iklime, kullanıma, aracın durumuna göre değişebilen de bir durumdur aynı zaman da bu. Biraz kısmet işi bence. Çünkü aynı marka ve amperi 5 yıl kullanan da var 3 yıl giden de var. Yetkili servisten aküyü alırsanız, bir sıkıntı durumunda yine yetkili servisinize gidebilirsiniz.

Aküler de hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da 1 yıl garanti bulunmaktadır. Eğer dışarıdan akü alırsanız o zaman da aldığınız markanın yetkili servisi nerede ise oraya gitmeniz gerekmektedir bir sorun yaşadığınızda. Her markanın 81 il de teknik servisi olmayabilir, akü alırken bunu da göz önünde bulundurmanızı, bulunduğunuz il de servisinin olup olmadığını almadan kontrol etmenizi de ayrıca tavsiye edebilirim sizlere.

Dacia Dokker Aküsü Kaç Amper

Bu araç için bana göre yeterli bir amperdir. 60 amper akü takmanız yeterli olacaktır dacia dokker için. Çok fazla yer olmadığından 72 amper akü yerine sığdırma da zorlanabilirsiniz. 72 amper akü daha uzundur çünkü 60 amper aküye göre.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir