Fiat Ducato Aküsü Kaç Amper

Fiat Ducato Akü Fiyatları, Ducato da Kaç Amper Akü Çıkıyor, Hangi Araç Kaç Amper Akü Kullanmalı, Fiat Ducato Ucuz Akü Fiyatları, Fiat Ducato Aküsü Kaç Amper, Fiat Ducato Akü Markaları

Fiat Ducato Aküsü Nerededir ?

Herkese merhaba, bu yazımda Fiat Ducato akü fiyatları ve Fiat Ducato aküsü kaç amper bunları paylaşacağım sizlerle. Fiat Ducato’nun aküsünün yerini tarif etmekle başlayayım öncelikle. Sürücü koltuğunda otururken, ayaklarınızı bastığınız yerdedir aküsü. Bunu şu sebeple söylüyorum, üzerine bakalit geliyor, o bakalitin kapanması gerekiyor ve tercih ettiğiniz akünün ebatları buna uygun olması gerekiyor.

Fiat Ducato Düşük Amper Akü Takabilir Miyim ?

Amperden önce gelen bir şey var bu araçta o da şu; akünün ölçüleri. Akünün yeri kısıtlı olduğundan, alacağınız akünün ölçüleri daha önemlidir. Örnek vermek gerekirse, ben aracı aldığımda Fiat Ducato ‘nun aküsü olmamasına rağmen, sırf ucuz akü olsun diye 90 amper normal akü takılmıştı. Bundan dolayı akünün üstünde yer alan bakalit yerine tam oturmuyor, zaman zaman da olsa ayağıma takıldığından, sürüş esnasında rahatsızlık veriyordu.

Mesela akü bakaliti 90 amper akü taktığınız da bir köşesi ayakta kalıyor. 90 amper takılmaz mı diye sorarsanız, aracı çalıştırır ancak yerine oturmaz yüksekliğinden dolayı diyebiliriz bundan dolayı karar sizin.  Zaman zaman ayağa takılıyordu. Düşük ihtimal de olsa araç kullanırken sıkıntı yaratabilecek bir durum. 90 amper akü olmaz diye bir şey yok, takan takıyor ama ducato marka aracın aküsü bu amper değildir.Hangi maksatla bu kadar yüksek aküyü bu araca takıyorlar onu da anlamış değilim, hemen hemen aynı fiyatlara 100 amper akü varken neden 90 amper akü tercih ederler bu araç için anlamış değilim.

https://www.akufiyatlarim.com/100-amper-aku

Ducato Aküsü 100 Amper Mi ?

Bu araç için en çok 100 amper tercih ediliyor aslında Fiat Ducato aküsü olarak. Aslında olması gereken amper 110 amperdir, çoğu insan bunu bilmez, araç sahipleri yani. Esas aküsü 110 amperdir ducatonun ancak 100 amper takıldığında da sorun olmadığı için ve fiyatı da 110 amper aküye göre daha uygun olduğu için genellikle 100 amper akü tercih edilir. Fakat şöyle bir durum var 100 amper akü takarsanız, akünüz biraz daha aşağıda kalacaktır.

Bundan dolayı, kutup başları hafifçe bükülür aşağıya doğru. Eğer ucuz olsun diye 100 amper akü tercih edecekseniz, akünün altına onu destekleyecek, yükseltecek bir şey koymalısınız. Örnek vermek gerekirse karton ile altını desteklemek lazım veya başka herhangi bir şeyle. Aküyü yükseltmeniz lazım yoksa akü sabitleme demiri, aküyü tam kavrayamayacağından, akü yerinde hafifçe oynayacaktır.Bundan dolayı aküyü yerine tam sabitlemek için altına destek koyulmalıdır. Kartonu örnek verdim, daha sağlıklı bir şey olursa daha iyi olur, köpük gibi mesela, strafor gibi. Akü yeri kadar keser altına düzgünce bir destek yapabilirsiniz.

Daha ufak amper iş görür mü diye soracak olursanız, onu da yazayım. Mesela ben idareten on gün kadar 72 amper akü ile dolaştım oda oluyormuş demek ki :). Ancak altına koli sıkıştırmak gerekiyor, çok alçak kalıyor akü. Ben idareten 72 amper taktım sakın yanlış anlaşılma olmasın. Çalıştırmaya çalıştırıyor ancak ömrü çok kısa olur bu şekilde. Sıfırdan akü alacaksanız kesinlikle böyle bir amper tercihi yapmayın.

Fiat Ducato Aküsü Kaç Amperdir ?

Gelelim asıl mevzuya, Bir çok şeyi yazdım sanırım. Diğer amperleri zaten yukarıda anlattım. Buna özellikle büyük başlık atmak istedim, çünkü aralarda kaybolmasını istemedim. Fiat Ducato’nun aküsü olması gereken, yerine zımba gibi oturan ve daha güzel randımanlı olacak olan 110 amper aküdür. 100 amper aküye göre daha yüksek ve uzundur.Yerine tam oturur, 100 amper aküye göre fiyatı ortalama söylüyorum yüzde 20 daha pahalıdır. Ortalama olarak söyledim bunu. 110 amper daha randımanlı ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Fiyatlarını buraya direkt olarak yazmak istemiyorum. Fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Zam geldiğinde burada, bunu sürekli takip edemeyeceğimden, internette doğru bilgiyi arayanların önüne bir çöplük koymak istemiyorum açıkçası. Örnek vermek gerekirse ben şimdi buraya 500 lira yazsam, üç ay sonra belki 550 lira olacak ama ben bu yazıyı güncellemezsem, sana yanlış bilgi vereceğim. Bende bunu istemiyorum.

Akü Değişimi Hakkında

Kaputta olan akülere göre daha zor takılır. Akü yeri itibariyle sökülmesi, yerinden çıkarılması ve yenisinin koyulması normal araçlara göre biraz daha zordur. Akü değişimi sırasında, radyo kodunuz, saatiniz sıfırlanacaktır. Genellikle bu sorunla karşılaşmamak için ustalar, ya takviye yaparak yada araç çalışırken akü değişimi yapabilmektedir. Bir sıkıntı yaşamamakla birlikte, bu şekilde işlem bazen araç da farklı sorunlara neden olabilir.

Bu zamana kadar olmamış olması, hiç olmayacağı anlamına gelmiyor bana göre. Radyo kodunuz varsa, araç motoru durdurularak akü değişimi yapılması daha sağlıklı olacaktır veya servisinizden radyo kodunuzu tekrar alabilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse, olması gereken aslında birinci seçenek fiat ducato için 110 amper aküdür. Yok o pahalı falan derseniz 100 amperden aşağısını takmayın derim ben.

İyi Yolculuklar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir