Ford Bmax Aküsü Kaç Amper

Herkese merhaba, Ford Bmax Aküsü Kaç Amper sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Bu araca daha önce hiç akü değiştirmedim. Ancak ürün kataloğundan yapmış olduğum araştırmaya ve tecrübeme dayanarak Ford Bmax akü kaç amper onu yazacağım. Lütfen siteden ayrılmadan marka tercihi anketimize katılarak insanlara bir fikir verin.

Ford Bmax Akü Ölçüleri

Ford marka araçların genelinde olduğu gibi bu araçta da alçak tip bir akü kullanmalısınız. Normal akü yerine sığmayabilir veya yerini zorlar. Üst kısma değmesi daha muhtemeldir. Alçak akü, normal aküye göre 1,5 cm. daha kısadır. Bu aracın aküsünün ölçüsü, 175 x 278 x 175 olmalıdır. Tabi mm. cinsinden yazdım bunu. Cm. cinsinden yazmak gerekirse,  17,5 cm x 27,8 cm x 17,5 cm olmalıdır. Bu da kendi bilgimin dışında, ürün kataloğundan çıkan bilgidir.

Tabi şu da var. Araçların aküleri, modeline, motoruna, beygirine göre, start stop özelliği olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Araçlar maalesef eski Renault 9 ‘lar gibi standart tek tip değil. Kendi içlerinde bir sürü tipi olabiliyor. Buna rağmen akü tercih ederken öncelikle dikkat etmeniz gereken, akü yerinin ölçüleridir.

Örnek veriyorum tamamen aracınızın aküsü 60 amper ise ve siz yüksek bir amper takmak isterseniz örneğin 72 amper, bunun ölçüleri farklı olacağından yerine sığmama durumu olacaktır. Bundan dolayı aracınızın akü yeri çok önemlidir. Ufak oynamalar yapılarak büyütülebilirse yüksek amper takılabilir. Genel olarak mantığı yazmak istedim, sadece bu araç için geçerli olan bir durum değil yazdığım.

Ford Bmax Aküsü Kaç Amper

Yukarı da belirttiğim akü ölçülerinde 72 amper akü mevcut. Zaten katalog da 72 amper takılmasını öneriyor. Ancak 72 amper akü alçak 72 amper akü olmalıdır. Üç beş amper yukarı veya aşağı olması çok da önemli değil. Yine örnek vermek gerekirse, varta marka da 72 amper alçak olan bu akü mutlu akü de karşımıza 66 amper olarak çıkmaktadır. Marka marka amperler de farklılıklar gösterebilir. Önemli olan akünün ölçüleridir. Örnek vermek gerekirse, Bosch akü de 74 amper olabilir ama yeter ki alçak olsun yüksek olmasın yerine sığsın.

60 amper akü bu arabaya az gelecektir. Çalıştırmaz mı çalıştırır evet ama randıman alamazsınız, daha kısa ömürlü olur. Garanti de sıkıntıya sebep olabilir. Diyeceksiniz ki Mutlu akü de 66 amperi var dedin az önce, evet mutlu akü de 66 amperi var aradaki fark sadece 6 amper değil. 66 amper mutlu akü güçlü bir aküdür, olay sadece 6 amper değil yani. EN kuvveti, yani marş esnasında ürettiği kuvveti de yüksektir.

Akü markası tercih ederken bulunduğunuz İl deki yetkili servislerini göz önünde bulundurmanız da fayda var. Hangi marka olursa olsun sonuç da arızalanma riski mevcut veya hatalı ürün olma ihtimali hepsinde mevcut.

Son olarak toparlamak gerekirse, Ford Bmax Aküsü 72 amper alçak aküdür. 74 amper alçak olur. Mutlu akü de zaten alçak olan 66 amper olabilir. Önemli olan yukarıda yazdığım ölçüler olsun. Ford Bmax Aküsü heme hemen bir çok modelinde aynı olsa da, model, motor vs. den dolayı bazılarında farklı durumlar, farklı amperler olabilir. Benim buraya yazdığım aracın bilgilerini paylaşayım sizlerle ki benim yüzümden yanılmayın. Buraya yazarken kullandığım araç bilgileri, 2012 model 1,5 motor ve 75 beygir içindir.

Herkese İyi Yolculuklar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir