Mitsubishi Space Star Aküsü Kaç Amper

Mitsubishi Space Star Akü Amperi ve Fiyatları

Mitsubishi Space Star akü fiyatları araştırması yaparken, kafanız karışabilir. Çünkü google de, Mitsubishi Space Star akü fiyatları veya space star aküsü kaç amper şeklinde bir arama yaptığınız da bir sürü yanlış sonuç çıkmaktadır. Bunları bende arama yaparken gözlemlediğim için rahatlıkla yazabiliyorum. Örnek vermek gerekirse Mitsubishi Space Star aküsü kaç amper yazıyorsun, karşına 90 amper çıkıyor gibi gibi. Maalesef bir çok sitede bilgiler ve fiyatlar yanlış olarak geçmekte.

Bu sebeple bu makaleyi okuyarak, doğru bilgi sahibi olmanız daha güzel olacaktır. Benden alın veya almayın, ama neyi aradığınızı, ne olması gerektiğini bilerek arayın. Ben makalelerimi yaşayarak yazıyorum, diğer siteler gibi yazmak için, başka yerlerden bakarak yazmıyorum. Bir çok büyük akü markasının internet sitelerinde bile akü amperleri yanlış geçmekte. Benim farkım, eğer sizin aracınızda bu mümkünse daha iyisini yazabiliyorum, amper olarak veya marka olarak, araca göre değişiklik gösterebilmektedir.

O sebeple sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim, sizler için araştırdım, vakit ayırdım ve yazdım diyebilirim. Sizler de yorumlarınızla bana destek olmak isterseniz, kafanıza takılan şeyleri yorum olarak sorabilirsiniz. Siteden ayrılmadan önce ana sayfamız da yer alan tercih ettiğiniz akü markası anketimize katılarak, insanlara fikrinizi sunmayı da unutmayın 🙂

Mitsubishi Space Star Aküsü Kaç Amper

Öncelikle belirteyim ki akü amperleri, aracın modeline göre, beygirine göre (Sadece bu araç için söylemiyorum, bu araç tek tip olabilir.) , start stop özelliği olup olmamasına göre, motor tipine göre değişiklik gösterebilir. İstediğiniz her amperi aracınıza takamazsınız. Öncelikle aracınıza o akünün ölçülerinin uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.  Benim şu anda tecrübe ederek yazdığım aracın modeli 1999 modeldir. Kendinize ona göre kıyaslama yapın. Sizin aracınız farklı model ise farklı bir amper veya farklı bir ebat olması gerekebilir. Bizimle irtibata geçerek, gerekli olan veya olması gereken aküyü öğrenebilirsiniz.

Bana 0553 333 22 58 numaralı telefondan, 08:00 – 21:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Yerimiz İstanbul Esenyurt Akçaburgaz ve Esenyurt Saadetdere Mahallesindedir. Şu an için İstanbul dışına gönderim yapılamamaktadır.

Eskisini vererek akü almak daha mantıklı olduğu için şu anda kargo ile akü almak mantıklı olmuyor. Fiyatlarımızı öğrenip, size uyması halinde mağazamıza gelerek teslim alabilirsiniz.

Web Sitem : parcakolik.com

Mitsubishi Space Star Aküsü fabrika çıkışında araç da 55 amper olarak çıkar. 55 amper akü alıp takabilirsiniz. Ben biraz yüksek amper akü takmak istiyorum derseniz şayet, 55 amper akü yerine, 60 amper akü de takabiliyorsunuz bu araca. 60 amper akü daha büyük ancak bunun sığması için yeterli yer mevcut bu araç da. 72 amper akü takmanıza bana göre gerek yok, çünkü arada ciddi fiyat farkı var ve yerine sığdırmakta zorlanabilirsiniz. 55 amper akü ile 60 amper akü arasında fiyat farkı olacaktır.

60 amper aküler standart aküler olduğu için fiyatları daha uygun oluyor ve bir çok marka bu amper de üretim yaptığı içinde yine aynı şekilde uygun fiyatlı akü bulmanız daha kolay. Ancak 55 amper aküyü hem her marka da bulamazsınız, hem de ebat olarak farklı olduğu için, bunların liste fiyatları daha farklıdır. 55 amper akü ile 60 amper akü fiyatlarını parcakolik.com üzerinden kıyaslayabilirsiniz. O sebeple 60 amper akü takmanız daha mantıklı olacaktır, hem fiyat, hem amper olarak.

Hatta yanında 3 cm. daha boşluk kalıyor, 60 amper takıldığında bile. Buraya 72 amper bile zorlanır, yüksek amper isteyen arkadaşlar için. Tesisat varsa araç içinde, genellikle yüksek takmak isteyen arkadaşlar oluyor. Ama bence 60 amperden fazlasına bu araç için gerek yok. 72 amper fiyatları 80-100 lira daha yukarıda, bu sebeple 60 amper akü den 3 tane alırsınız, 72 amperden 2 tane alıncaya kadar. O da emin değilim sığar mı yer var ama ufak bir ihtimal sığmayabilir ve olması gereken amperden çok yüksek amper olduğu için, başka sıkıntılara da sebep olabilir, o sebeple net bir yönlendirme yapmak istemiyorum.

Alacağınız akünün EN yani marş esnasındaki gücü de önemlidir. Bu da yine akü etiketi üzerinde yazmaktadır. Akü alırken öncelikle akünün yerine sığması önemlidir, sonra ona uygun amper ve marş gücüne sahip aküyü, fiyat karşılaştırması yaparak tercih ederseniz, en uygun seçimi yapmış olursunuz. Ben bu site de hangi araca hangi amper akü sığabiliyor bunu yazıyorum. Çoğu internet sitesinde yanlış olan bir çok amper önerisinin olduğunu da gözlemliyorum. Buna büyük markaların kendi internet siteleri de dahil. Bir çok site de araca göre seçim yaptığınız da yanlış amper yönlendirmeleri mevcut.

Mitsubishi Space Star Akü Fiyatları

Mitsubishi Space Star akü fiyatlarını buraya fiyat aralığı vererek yazmak istiyorum. Tek tek, marka marka, güncel fiyatlar için parcakolik.com adresini ziyaret edin. Mitsubishi Space Star Akü Fiyatları, şu anda eski akünüzü 60 amper olarak verirseniz 170 lira ile 350 lira arasında değişmektedir. Eski akünüz olmadan alırsanız, ortalama 80 lira civarında daha bu rakama eklemeniz gerekiyor. Ortalama diyorum, hurda fiyatları da bu yazıyı okuduğunuz da değişmiş olabilir. Bunun için web sitemizi ziyaret ederek, güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

https://www.parcakolik.com/kategori/60-amper-aku-fiyatlari

Yukarıdaki linkten direk olarak 60 amper akü fiyatlarına da ulaşabilirsiniz ve Mitsubishi Space Star akü fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Böylece daha güncel fiyatları görmüş olursunuz. Bir çok araçla ilgili yazım mevcut, buradan da hepsini tek tek güncellemek benim için zor olacaktır.

Akü satın alırken artık verilen fiyatlar depozitoludur, yani eski akünüzü verecekmişsiniz gibi düşünülerek fiyat verilmekte piyasa da. Space Star akü fiyatlarını araştırırken, eğer eski akünüz yok ise farklı sebeplerden dolayı, satın alırken depozito bedeli eklenir. Bu arada eski akünüzü 55 amper verip, 60 amper akü almak isterseniz, aradaki depozito farkını ödemeniz gerekir. Bu farkı bazı firmalar almıyor sattıkları fiyat kurtardığı için, bazıları bilmediği için. Ben düşük amper verirseniz ekliyorum, yüksek amper verirseniz de düşüyorum, çünkü zaten uygun fiyatla satmaya özen gösteriyorum.

Web sitemdeki rakamlar 60 amper akü almak istediğiniz de, vermeniz gereken eski akü amperi 60 amper alınacak şekilde fiyatlandırılmıştır. 55 amper verirseniz rakam 15-20 lira kadar yükselebilmektedir. Bu o dönem ki hurda fiyatlarına göre değişiklik gösterebilir.

Önerdiğim Akü Markaları

Bu araç için, akü markası önerilerimi de paylaşayım sizlerle. Standart bir akü olduğu için bu aracın aküsünü, tüm markalardan edinebilirsiniz. Artık eskisi gibi değil, bir çok firma kendine ait, farklı markalar çıkarıyor. Örneğin; Nasıl Arçelik, Altus markası gibi. Mutlu akünün de bir çok markası var mesela, Halk Akü, mesela, Çelik Akü gibi. Eğer ucuz akü almayı düşünüyorsanız, bazı markaların ikinci veya üçüncü markalarını tercih edebilirsiniz.

Ben daha önce alıp sattığım ve memnun kaldığım markaları aşağıda sıralamak istiyorum. Çünkü sizin akü ile sabah akşam işiniz olmadığından, bilemeyebilirsiniz, markaları. İsimler tuhaf gelebilir, o sebeple, parantez içlerine ait oldukları markaları da yazayım ki bilgi sahibi olun. Bu listeye daha önce veya şuan da sattığım markaları koyacağım. Burada yer almayan, başka marka aküler de olabilir. Ben alıp satıp, memnun kaldıklarımı yazmak istedim.

Tabi bu memnuniyet, müşteriden gelen geri bildirimlerden yola çıkılarak oluşturulmuştur tarafımca. Bu markalardan her hangi biri ile siz daha önce sorun yaşamış olabilirsiniz. Hiç sorun yaşanmaz demiyorum, illa ki bazen kaliteli markalardan da arızalı çıkabilmektedir. Günümüz de bu gün ne alırsak arızalı ürünün size denk gelme ihtimali vardır, bu buzdolabı da olabilir, televizyonda, akü de.

Mitsubishi Space Star Ucuz Akü Markaları

 1. President Akü (Petlas Markasına Ait)
 2. Turbo Akü (Petlas Markasına Ait)
 3. Vega Akü (Esan Akü Markası)
 4. Doping Akü (Esan Akü Markası)
 5. Powercell (Duracell Akü Markası)
 6. Boss Akü (Yine kaliteli bir markadır)
 7. Halk Akü (Mutlu Akü Markası)
 8. Powergen Akü

Mitsubishi Space Star İçin Tercih Edebileceğiniz Diğer Markalar

 1. Varta AKÜ
 2. Duracell Akü
 3. Mutlu AKÜ
 4. Bosch Akü
 5. İnci Akü
 6. Esan Akü
 7. Yiğit Akü

Marka Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akü aslında tercihi, her ne kadar basit bir şeymiş gibi gözükse de, bazı araçlar için dikkat edilmesi gereken bir çok konu olabiliyor bazen. Bu araç için geçerli değil. Bu aracın aküsü düz kutup, normal standart, 50 amper veya 60 amper aküdür ki, benim bu araç için almanızı önerdiğim amper 60 amper aküdür. Aşağıda hem bu araç için hem de diğer marka araçlarınız için akü alırken dikkat etmeniz gerekenleri bulabilirsiniz.

1.Aracınıza Uygun Ölçü ve Amper de Aküsünün Olması

Aracınıza akü alırken, alacağınız markanın sizin aracınıza uygun amper de ve ölçü de aküsünün bulunması gerekir. Bazı markalar, her ebat ve her amperi üretmiyorlar. Neyse ki bu araç için böyle bir sorun yok çünkü gerek 50 amperi, gerekse de 60 amperi bir çok akü markasında bulabilme imkanınız bulunmaktadır. Burada bahsetmek istediğim, aküm güçlü olsun diye istediğiniz amperi alıp takamazsınız çünkü akü yerine sığmaz.

2.Akü Amperinin Önemi

Aracınıza alacağınız akünün, fabrika çıkışından daha güçlü bir akü ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda akü yerinize uygun ölçüdeki amperler arasından, aracınıza uygun en verimli amperi seçmek sizin için uzun vadede daha güzel olacaktır. Özellikle doğu illerimiz de mesela Erzurum gibi soğuk iklimin hakim olduğu iller de, marş gücü yüksek amper ve markaları tercih ederseniz, sizin için daha iyi olacaktır. Sonuç da genel olarak araçlar sabah saatlerinde çalıştırıldığından, bir sabah aracınızın marş almaması istemezsiniz. Akünüz elbette bir gün bitecek ve bir gün marş almayacak elbette.

Benim demek istediğim daha uzun verim almak için soğuk iklimin hakim olduğu yerlerde rakama bakmaksızın daha güçlü akü markalarını tercih etmeniz. Ucuz olsun diye kârlı alışveriş yapacağım diye uygun fiyatlı bir akü alırsınız ama, güçlü akü kadar randıman alamayabilirsiniz, bunun hesabını yapmayı da unutmayın derim ben.

3.Bulunduğunuz Şehir de Akü Markasının Yetkili Servisinin Bulunması

81 tane ilimiz var ve her markanın, her ilde yetkili servisi yok. Akü alırken buna dikkat etmeniz de fayda var. Yoksa 2 yıllık garantisi olan akünüz ile bir sorun yaşadığınız da başka bir ile gitmeniz gerekebilir. Yetkili servisler, böyle bir durumda akü ile aracı aynı anda ister ve gerekli ölçümleri yapar. Gerekirse yerine başka akü takılarak, bir süre akü incelenir ve arızanın araçtan değil de aküden olduğu anlaşılırsa, yerine yenisini tedarik eder. Bu sebeple başka ile giderek bir akü parası daha yakıt gideriniz olsun istemiyorsanız, aldığınız akünün yetkili servis noktalarını inceleyerek almanız da fayda var.

Şu da var, uygun fiyatlı akülerin genellikle diğer kurumsal markalara göre, yetkili servis ağı daha az ancak fiyatları genellikle daha yukarıda olur. Burada tercih tamamen size kalmış durumda, ancak ben bilerek alışveriş yapmanızı istediğimden dolayı yazmak istedim, önemli bir konu bu. Aküyü satmak iyi güzel ancak sonrasındaki servis hizmetini de sağlayabiliyor olmak lazım. Bazı firmalar kargo ile aküyü istiyor incelemek için ancak bu süre zarfında ortalama 1 hafta 10 gün boyunca aracınızı kullanamıyor olacaksınız demektir. Ayrıca akü söküldüğünden, radyo kodu, tarih, saat vb. bilgiler de sıfırlanacaktır. Radyo kodunuz yok ise radyo kodunuzu almak için servisinizle irtibata geçmeniz gerekecektir.

4.Alacağınız Akünün Marş Gücü

Alacağınız akü 60 amper akü olabilir ancak her 60 amper akü aynı olmayabilir. Burada kıyaslama yaparken aynı zamanda, alacağınız akünün marş gücünü de kıyaslayarak alışverişinizi yapın. Örnek vermek gerekirse 20 tane 60 amper markası vardır ancak bunların içlerinde daha güçlü olanları vardır. Bunu anlamak için etiket üzerindeki EN gücüne bakınız. Yukarıda da belirttim, marş gücünün yüksek olması özellikle soğuk iklimlerde ve ticari araçlar da çok önemli. Ticari bir taksi sürekli marş yapar, hususi araca göre gibi gibi.

Tabi burada vermek istediğiniz para da önemli. Marş gücü yüksek olan 60 amper bir akünün fiyatı, hem markasından dolayı hem de daha güçlü olmasından dolayı daha farklı olabilir. Genellikle ucuz akü markalarının marş güçleri daha az olur. Kötü demiyorum ama fiyatı daha yüksek olan marka bir akü ile aynı marş gücüne sahip olmayabilir. Aşağıdaki örnek resim e Varta akünün 60 amperdeki marş gücünü görebilirsiniz. 540 EN olarak yazmaktadır. Bu bir daha ki üretim de daha farklı olabilir, buna dikkat edin, resmi güncelleyememe durumunda, alacağınız tarihteki resimden EN kuvvetine bakabilirsiniz. Ben şu an sadece örnek olması açısından resim koymak istedim.

Şöyle bir durum da mevcut, amperi yüksek olsun diye 60 amper takmak istersiniz ama ucuz bir marka tercih edersiniz ama o markanın 60 amperi ile daha güçlü bir akünün 50 amper olanının marş gücü 60 amperden daha yüksek olabilir. Yani şunu demek istiyorum iş sadece amperle sınırlı değildir. Güzel bir şey almak istiyorsanız tabi ki paranıza göre değişir bu sadece ampere değil, marş gücüne de bakmayı ihmal etmeyin. Yoksa güçlü olsun diye 72 amper alırsınız ama 60 amperle aynıdır marş gücü bir anlamı kalmaz o zaman. Depolaması iyi olur ama marş gücü aynı olacaktır.

 

5.Akünün Kutup Başları

Bir çok akü tipi mevcut. Ters kutup akü var, ince kutup akü var, hem ters kutup hem ince kutup olan aküler var. Akü alırken de direk 72 amper akü diye bakarsanız yanlış fiyat araştırması yapmış olursunuz. Bunu öğrenmenin en kolay yolu. Akü kutup başları size yakın tarafta iken sağdaki kutup baş artı ise düz kutup, eksi ise ters kutup bir akünüz var demektir. Her marka ters kutup veya ince kutup akü yapmıyor olabilir, o sebeple aynı markanın ters kutup olanını daha zor bulabilirsiniz.

Mitsubishi Space Star Orijinal Aküsü ve Garanti Süresi

Bu konuyu da adım adım ele alalım ve sırasıyla yazalım.

Mitsubishi Space Star Orijinal Aküsü

Fiat Egea orijinal akü markası Magnet Marellidir. Bu biraz önemli biraz da önemsiz bir konu aslında. Çünkü Fiat Egea Orijinal aküsü diye bir marka yoktur. Evet yetkili servisine gittiğiniz de akü orijinal etiketiyle size sunulur ancak aldığınız akünün markası orijinal veya Fiat değildir. Etiket olarak Fiat yazıyor olabilir ancak Fiat markası akü üretmez. Bu araç için uygun aküyü, üretici firmaya ürettirip kendi etiketini basar ve araçlara monte eder. Burada anlatmak istediğim şu aslında; evet servisten akü alırsanız, orijinal akü aldım diyebilirsiniz etiket olarak. Ancak marka olarak onu üreten firma, daha sonra dışarıdan aldığın başka marka aküyü üreten firma ile aynı olabilir.

Yani aracın üzerindeki aküyü de o dönem anlaştığı X markası üretiyor olacaktır. Yukarıda belirttiğim magnet marelli markasını dışarıdan her hangi bir satış noktasında da alabilirsiniz bunu söylemek istiyorum. İlla yetkili servise taktırıldığın da orijinal olmuyor, aynı markayı internette veya yedek parçacılarda da bulabiliyorsunuz.

Yine egea orijinal aküsü magnet marelli olduğundan dolayı, en iyisi budur, bundan başka akü markası tanımam şeklindeki yaklaşımda doğru değildir, yine bana göre tabi bu yazdıklarım. Çok daha kaliteli markalar da mevcuttur. Bu gün bana sorarsanız servisten magnet marelli akü alacağıma, dışarıdan Varta markayı daha ucuza alabilirim ve varta bana göre daha iyidir 🙂

Mitsubishi Space Star Orijinal Akü Fiyatı

Orijinal akü fiyatı şu anda servisler de magnet marelli aküsü 60 amper olarak 400 lira civarında. Tabi siz bu aramayı yapıp, yazıyı okuduğunuz da zaman geçmiş ve fiyat değişmiş olabilir. Aynı marka aküyü dışarıdan eskisini vererek 250 liralara kadar alabilirsiniz, tabi ki bu da şuan ki piyasa fiyatıdır.

Şu da var elbet, araba markası aküyü özel olarak ürettirebilir o ayrı. Bu marka araç için geçerli olmasa da bazı araba markaları daha güçlü akü ürettirip monte ettirebilmektedirler. Örnek vermek gerekirse marş gücü daha yüksek bir 50 amper akü yaptırıp, takabilir aracına. Ama bana göre bu fiyat farkının bu kadar farklı olmasına sebep olmamalı. 50 amper aküyü servisten, orijinal etiketiyle 300 liraya almaktansa, dışarıdan yine kaliteli bir markanın 50 amperini daha ucuza almak bana daha mantıklı geliyor. Tabi ki herkesin kendi düşüncesi farklıdır, takdir sizindir.

Akü lazım olduğu dönem de fiyat karşılaştırması yaparak karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Bazen kampanya dönemi gibi şeyler de olabiliyor, yetkili servisler de. Araba markaları akü üretmezler bu paragrafta anlatmak istediğim bu. Fiat Egea Orijinal aküsü 50 amperdir. Markası nedir derseniz, bu dönem dönem değişiklik gösterebileceğinden yazmam doğru olmaz. Bu yıl çıkan araçların akülerini X firmasına yaptırırken, seneye çıkan modellerin aküsü için Y firması ile anlaşarak yaptırabilir. O sebeple şu markadır diyemem.

Bana sorarsanız

Servis de akü fiysatları yuksektır

Mitsubishi Space Star Akü Garanti Süresi

Fiat Egea Akü garanti süresi 2 yıldır. Çok çok istisnai durumlar hariç, bütün markaların aküleri 24 ay garantilidir. İstisnai durumlara örnek ; ticari maksatla kullanılan araçlar da garanti süresi 1 yıldır, ticari taksi gibi. Bu en iyi marka, en güçlü akü için de böyledir, daha ucuz aküler için de böyledir. Burada dikkat etmeniz gereken, aldığınız marka ne kadar kurumsal olduğudur. Kurumsal olmak zorunda değil tabi ki tek şart. Başınıza bir sıkıntı geldiğinde ne derece yardımcı oluyorlar, nasıl yardımcı oluyorlar bana sorarsanız bu.

Ayrıca bulunduğunuz il de yetkili servisi olan akü markasını tercih ederseniz, bir sorun olduğunda sizin için daha kolay olacaktır. Aksi halde servis araçla aküyü aynı anda görmek istediğinden, gerekli ölçümleri yapmak için, bir sürü yol gitmeniz gerekebilir. Bir diğer önemli hususta bu akünün garanti sürecinde.

Mitsubishi Space Star’ın aküsü fabrika çıkışında 50 amper aküdür. Fiat Egea 2015 yılında çıkan bir model. Bundan dolayı bu araç sahiplerinin aküleri henüz bitmeye başlamadı. Ama kısa süre sonra eski modellerden başlayarak akü ihtiyacı doğacaktır. Fiat’ın bir çok modelinde olduğu gibi, doblo, linea, albea gibi modellerinde olduğu gibi bu araçta da fabrika çıkışında demin de bahsettiğim gibi standart 50 amper akü çıkar.

Mitsubishi Space Star’ın aküsü yine ortalama olarak söylemek gerekirse, ilk akü değişimi 4-5-6 yıl sonra olur. Ortalama olarak söylüyorum, kişiye, kullanıma, iklime göre, bakımlı olup olmadığına göre değişiklik gösterebilir. 4 yıl sonra akü ihtiyacı doğarsa, bana göre az gitmiş olur ama 5 sene normaldir. Onun üstü de iyidir.

Daha sonrasında aracınıza takacağınız akü, hangi marka olursa olsun ilk orijinal aküsü kadar gitmeyecektir. Bu çoğunlukla böyle olmuştur. Mesela farlar, fan ne bileyim radyo açıkken, marş yapmanız, akünüzün derin deşarj yapmasına sebep olabilmektedir. Kullanımda her üründe olduğu gibi akü ömründe de önemlidir.

Mitsubishi Space Star Akü Fiyatları

60 amper akü fiyatlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayın.

60 Amper Akü Fiyatları

Aracınıza akü almadan önce sorunun gerçekten aküden kaynaklanıp, kaynaklanmadığından mutlaka emin olun. Yoksa boş yere paranızı harcamış olabilirsiniz. Bunun için ölçüm yaptırmalısınız. Yeni aldığınız aküyü de eğer bir sorun varsa kısa sürede bitirebilirsiniz.

Son olarak sitemizden ayrılmadan önce, mobil de alt kısımda, bilgisayardan giriyorsanız sağ kısımda yer alan, tercih ettiğiniz akü markası anketimize katılmayı unutmayın. Böylelikle marka tercihi konusunda düşünceleri olan insanlara da bir yol göstermiş olursunuz.

İyi Yolculuklar.

ınternetten aku alırsanız eskı akunuzu bıze yollayın odemesını yapalım veya bulundugunuz yer de degerlendırın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir