Opel Antara Aküsü Kaç Amper

Opel Antara aküsü 4×4 özelliğine sahip, 2.0 motor için 95 amper olarak karşımıza çıkmaktadır. Karşımıza çıkmaktadır derken akü kataloğundan baktığımda karşıma çıkan amper bu şekilde. Ben bosch akü kataloğundan baktım. Bu amper bosch akü için geçerlidir. Başka markada başka ampere denk geliyor olabilir. Çünkü markalar arası amper farkları olabiliyor. 3-5 amper yukarı aşağı olması çok önemli değil, çoğu araç için. Nadiren bir kaç araç var onlarda amper düşük olursa aracı çalıştırmıyor. Katalog tek tip gösterdiği için yazmak istedim.

Bazen kataloglar güncel olmuyor ve yanlış yönlendirme yapabiliyor. Araç nadir bir araç, bir gün gelirse sizlere daha geniş bir bilgi aktarabilirim. Ama hiç yoktan iyidir diye düşündüm yazmak istedim. En azından 90-100 amper civarın da bir akü almanız gerektiğini biliyorsunuz Opel Antara aküsü için. Fiyatlarını yazmak istemiyorum, çünkü fiyatları, her yazı da güncel tutamam. Bundan dolayı yanlış yönlendirmektense hiç yazmamak daha mantıklı geliyor bana.

Aracınıza akü almadan önce sorunun gerçekten aküden kaynaklanıp, kaynaklanmadığından mutlaka emin olun. Yoksa boş yere paranızı harcamış olabilirsiniz. Bunun için ölçüm yaptırmalısınız. Yeni aldığınız aküyü de eğer bir sorun varsa kısa sürede bitirebilirsiniz.

Modele Göre Akü Amperi Değişiklik Gösterir Mi ?

Evet, sadece bu araç için değil, akü amperi, modeline, motoruna, beygirine göre değişiklik gösterebilmektedir. Benim yazdığım araç 4×4 olan ve motor gücü 2.0 motor olan araç içindir. Farklı motorlar da farklı amperler çıkabilir. Ayrıca aracınızda start stop özelliği var ise onda da akü farklı olacaktır. O durumda agm veya efb akü almanız gerekir.

Son olarak sitemizden ayrılmadan önce, mobil de alt kısımda, bilgisayardan giriyorsanız sağ kısımda yer alan, tercih ettiğiniz akü markası anketimize katılmayı unutmayın. Böylelikle marka tercihi konusunda düşünceleri olan insanlara da bir yol göstermiş olursunuz.

İyi Yolculuklar.

One Response
  1. 15 Şubat 2019

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir