Renault Fluence Aküsü Kaç Amper

Renault Fluence Akü Fiyatları, Renault Fluence Orjinal Akü, Renault Fluence Aküsü Kaç Amper

Renault Fluence Akü

Renault Fluence Aküsü hakkında kapsamlı bir yazı hazırlamak istedim sizlere. Araçların üzerinden çıkan ve yerine daha iyi olabilecek akü önerilerimizi yazmaya devam ediyoruz. Çünkü bazen bir araca, eskisinden daha güzel bir akü takmak mümkün olabiliyor. Tabi bunun için bazı şartlar mevcut. Bu da araçlara göre değişiklik gösterdiğinden dolayı böyle bir blog açtım ve yavaş yavaş sizler için yazmaya başladım. Ben tecrübelerimi, bildiklerimi paylaşıyorum. Bir Çok internet sitesinde akü amperleri yanlış yazıyor, hatta buna büyük markaların internet siteleri de dahil. İşte ben bu nokta da olmasını gerekeni yazmaya gayret ediyorum. Bu yazımda da Renault Fluence Aküsü Kaç Amper onu yazacağım. Takdir elbette sizlerin.

Renault Fluence Akü Fiyatları

Sahibinden com mağazam için.  https://parcakolik.sahibinden.com/

Ayrıca 60 amper akü fiyatlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayın.

60 Amper Akü Fiyatları

Eğer 72 amper akü takmak istiyorsanız, bu amperin güncel fiyatlarını görmek için aşağıya bıraktığım linke tıklayabilirsiniz.

72 Amper Akü Fiyatları

Yazı biraz uzun olmuş olabilir bir akü için ancak, her şeyi yazmak istedim. Yazdıkça da yazacak bir şey daha geldi aklıma, olmuşken tam olsun, isteyen istediği bilgiyi edinsin istedim. Ama ben bu kadar yazıyı okuyamayacağım derseniz eğer, kısaca şöyle yazabilirim. Renault Fluence Aküsünün amperini merak ediyorsanız eğer, 60 amper akü de olur, 72 amper akü de olur.

Bunun dışında İstanbul dışına akü göndermek kargo ücretlerinden dolayı çok mantıklı olmuyor. Ancak eski akünüz yok ise o zaman aküyü internet üzerinden almak mantıklı olur. O durumda da kargo ücreti çok daha az olması açısından, İstanbul dışına iadesiz akü alımlarında satışlarımı N11.com gibi pazar yerlerinden gerçekleştiriyorum. Böylece hem n11.com daki kampanyalardan yararlanabilir hem de daha az kargo üreti verebilirsiniz. Eski akünüz elinizdeyse, internetten akü almak çok mantıklı olmayabilir.

Çünkü, eski aküyü verdiğiniz de depozito bedeli düşülüyor. Eski aküyü yollamanız durumunda da ikinci bir kargo ücreti devreye giriyor ve mantıklı bir işlem olmuyor. Ayrıca bazı araçlarda akü değişimini siz yapamayabilirsiniz. Ancak az öncede dediğim gibi eski akünüz yok ise aküyü internetten almak mantıklı olabilir. Hurda aküyü yolunuz düştüğünüz de bırakarak depozito bedelini iade alabilirsiniz.

Renault Fluence modelin de çıkan akünün amperi 12 volt 60 amper aküdür. Normal standart 60 amper akü. Normal diyorum çünkü 60 amper akünün, darı, alçağı, sıva üstü kutup olanı da mevcut. Renault Fluence da ise standart, en çok satılan 60 amper akü çıkar. Aracın ilk aküsünden bahsediyorum. Daha sonrasında ikinci el alınmıştır, sizden önceki sahibi 72 amper takmıştır o ayrı, normal de ilk etap da üzerinden 60 amper akü çıkar.

Bu arada bu araç da dahil olmak üzere, bir çok aracın aküsü, araçların modellerine göre, motor güçlerine göre, beygirlerine göre, start stop olma özelliğine göre, hibrit bir araçsa bu özelliğine göre, kısacası aracın kendi özelliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazen bir çok etken akü amperine ve cinsine etki edebilmektedir. Ben en çok olanı yazıyorum, genel olarak bütün araçlar da. Diğerleri için yorumdan iletişime geçebilirsiniz.

Renault Fluence de akü yeri müsaittir, 60 amper  yerine daha güçlü olması için 72 amper akü de takılabilir. Yerine tam olarak ucu ucuna sığar. Bu aracın akü  değişimi biraz zaman alır diğer araçlara göre. Öncelikle üzerindeki köprüyü sökmelisiniz. Kutup başı üzerinde bulunan, resimde de görülen metal kısım aküyü hızlı sökmenizi engeller. İmkansız değil ancak diğer iki kutup başı sökülüp, takılan araçlar kadar kolay ve kısa süreli bir işlemi yoktur.

Renault Fluence Akü Resmi

renault fluence aküsü

Her zaman akla gelen sorulara da cevap vermiş olayım bu yazı vasıtasıyla. Bu araca 60 amper akü taksak ne olur veya 72 amper akü taksak ne olur şeklinde kafalar da düşünce oluşabilmekte, hem forum sitelerinde hem de birebir olarak karşılaştığımız bir soru. Bu araç için 60 amper de işinizi görür. Bütçe meselesi tabi ki 72 amper daha iyi, daha güçlü ve daha uzun süreli olacaktır. İklime, kullanıma göre de değişiklik gösterebilir bu durum.

Örnek vermek gerekirse, Hakkari deki soğuk ile İzmir ilimizdeki hava durumu bir değildir. Bu tip daha sert geçen iklimler de daha güçlü akü her zaman daha iyi olacaktır. Hem amper olarak, hem de EN kuvveti olarak yüksek akü seçmek sizin için daha randımanlı olacaktır.  İkisi de çalıştırmaz mı diyecek olursanız, ikisi de işinizi görecektir, ama bahsettiğim gibi kullanıma, aracın durumuna, ikliminize göre, aldığınız akünün kalitesine göre değişebilen bir şey olduğu için, 60 amper alsan şu kadar ay gider, 72 ay alsan bu kadar ay gider diye bir şey söylemek çok doğru olmayacaktır.

Bir kişi aynı marka araç da 60 amperle 72 ampere göre daha fazla kullanım da sağlayabilir, bunu bilemeyiz, bir çok etken var bunun için, yukarıda da belirtiğim gibi. Bir de mümkünse bulunduğunuz bölge de yetkili servisi olan markaların akülerini almaya özen gösteriniz. Çünkü ucuz olsun diye alırsın, bulunduğun il de bir arıza durumunda, aracı götürebileceğin bir yetkili servis yok ise karşında muhatap bulamayabilirsin, yüksek ihtimalle.

Çünkü aracı götüreceksin, sorun araçta mı akü de mi bakacaklar. Bunu da herkes söylemez, herkesin aklına gelmez satış esnasında bu da benden olsun 🙂 .  30 lira ucuz olsun diye alırsın 2 ay sonra akü de bir arıza olursa, il değiştirmek zorunda kalabilirsin, yetkili servis için ve belki 100 lira yakıt giderin olur 🙂 .

Örnek vermek gerekirse Abant gibi soğuk iklimli bir yer de yaşıyorsanız, randıman anlamında tabi ki 72 amper almanız daha avantajlı olacaktır, gerek ömrü açısından, gerekse marş esnasındaki performansı açısından. Herkes kendi ihtiyacına göre, aracına göre, kullanım şekline göre, yaşadığı bölgeye göre karar vermelidir. Erzurum ile İstanbul illa ki bir olmayacaktır. Çıkmadan önce tercih ettiğiniz akü markası anketimize katılıp, daha önce kullanıp da memnun kaldığınız markayı işaretleyebilirsiniz. Benim kendi tercihimi en iyi akü markası yazımdan inceleyebilirsiniz. Kendimce bir şeyler yazmaya çalıştım.

Bu arada yazı da eksik gördüğünüz kısımları yoruma yazarsanız, bildiklerimi paylaşmaya devam edebilirim.

İyi yolculuklar dilerim.

 

6 Comments
  1. 14 Temmuz 2018
    • 31 Temmuz 2018
  2. 16 Aralık 2018
    • 20 Aralık 2018
  3. 24 Temmuz 2021
    • 27 Temmuz 2021

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir