Toyota Corolla Aküsü Kaç Amper

Şimdi şöyle bir durum var. Her aracın bir çok modeli veya tipi olduğundan çok fazla seçenek olabiliyor. Bu ayrıntıları zamanla sizlerle paylaşacağım ama şu an en çok yollarda gördüğünüz klasik kasa toyota corollanın aküsünü yazıyorum. 60 amper dar akü çıkar. Çoğunda bu akü görülür. Başta da söylediğim gibi, modeline, benzinli olup olmadığına göre değişiklik gösterebilen araçlar mevcut. Bundan dolayı kesin budur şeklinde bir şey söylemiyorum. Aracınıza göre değerlendirme yapmak lazım bu durumda tek tek. Mesela bir araç markası düşünün, aynı araç da akü amperi açısından bir çok seçenek sunabiliyor. Az da olsa farklı amperler çıkabiliyor. Bunları tek tek bilmem mümkün olmadığı durumlar söz konusu olabiliyor. Örnek vermek gerekirse 1.4 motorunda 60 amper çıkarken, 1.6 motor 110 beygirinde farklı bir akü amperi olabiliyor. Bunu demek istiyorum. Ama genel olarak toyota corollalar da 60 amper dar akü çıkmaktadır. Farklı bildiler edindikçe yazılarımı güncellemeye çalışacağım.

2003 model 1.6 benzinli Toyota Corolla da ise üzerinden çıkan amper 50 amper olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak yeri kurtara araçlarda normal 60 amper akü de takılabilir. 60 Amper akü 50 amper aküye göre biraz daha büyüktür. Yine aynı şekilde katalogtan baktığımda da bana aynı bilgiyi vermekte, 50 amper çıkar, yerine 50 amper de takılabilir ancak daha güçlü olması açısından 60 amper akü de tercih edilebilir bu araç tipinde.

Toyota Corolla da bir çok model, motor, bir çok tip olduğu için biliyorsunuz, çok tutulan bir araç ve çok fazla seçeneği olan bir araç, bundan dolayı bir toyota corollaya olan amper diğerine sığmayabilir. Dar akü takılması gereken corollalar da var, bundan dolayı, bu araç için genel olarak bu aracın aküsü budur demek çok doğru olmaz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir