Ford Connect Aküsü Kaç Amper

Ford Connect Aküsü alçak bir aküdür. Fabrika çıkışı üzerinden 75 ve 90 beygirler de alçak 60 amper akü çıkar. 110 beygirler de 70 alçak çıkar. Normal 60 amper akü yerine yüksek geliyor. Kaputa değme riski mevcut. Ford connect’e 66 amper mutlu akü var onu taktırabilirsiniz. Bu akü mutlu akünün bu araçlar için ürettiği alçak bir aküsüdür ve normal 60 ampere göre daha güçlü bir aküdür. Onun dışında alçak akülerden 72 amper alçak varta, alçak bosch akü bu araca takılıyor. Akü alçak olduğundan, bağlantı ipiyle aküyü sabitleyebiliyorsunuz. Yüksek akü takıldığında, ip ile aküyü gererek sabitleme şansınız da ortadan kalkıyor. O sebeple akünün yerinde sağlam durması için alçak akü almalısınız. 66 amper mutlu akü de olabilir, 72 amper de olabilir, 74 amper de olabilir. Yeter ki akünüz alçak akü olsun yerine tam otursun. 3-5 amper yukarı aşağı olması çok önem arz etmemektedir. He yüksek olursa tabi ki daha iyi olur, daha güçlü akü olur ancak 3-5 amperden sorun olmaz o anlamda söylüyorum yoksa yüksek olması her zaman iyidir aşırıya kaçmamak kaydıyla.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon