Renault Modus Aküsü Kaç Amper

Renault Modus Aküsü, normal 12 volt 60 amper olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal en çok bulunan standart 60 amper aküdür. Bence bu araca da yeterli bir amperdir. Renault Modus Aküsü motor bölümünde yer alır. Akünün değiştirilmesi zor olmasa da zaman alıcıdır. Gerçi diğer araçlara göre kıyaslarsak değişimi de zordur diğer araçlara göre. Resim de ekledim şimdi, aküyü çıkarmak için öncelikle bakaliti sökmeniz gerekiyor.

Gördüğünüz gibi akü arada kalıyor ve diğer araçlardaki gibi direk ulaşma şansınız yok. Önce bakalit çıkartılmalı, çok zor değil ama zaman alıcı diğer araçlara göre. Herkeste sökemez o da ayrı konu elinden gelen var gelmeyen var illaki.

 

 

Renault Modus Aküsüne ulaşmak için kaputu kaldırdıktan sonra, iki tane büyük plastik aksamı sökmelisiniz öncelikle, daha sonrasında aracın aküsüne ulaşabilirsiniz. Bir aracın akü yeri veya amperi, aracın modeline, aracın yakıt türüne, motoruna, hatta bazı araçlarda beygirinden dolayı bile takacağı akünün amperi değişen araçlar mevcut.

Modus 60 amper yazdığım araç 2006 model ve 1.5 dizel motordu. Çok yüksek ihtimalle çoğu modus marka araçta da akü 60 amper çıkar diye düşünüyorum. Çok fazla tipi olan bir araç değil, kasası da belli. Bazen öyle oluyor ki bir araç da dört beş çeşit farklı akü takılması gerekebiliyor. Elimden geldiğince, gördüklerimi doğru şekilde aktarmaya çalışıyorum. Dediğim gibi siz renault modus için akü amperini 60 amper olarak düşünebilirsiniz. Çünkü en çok çıkan model ve amper budur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir