Renault Twingo Aküsü Kaç Amper

Renault Twingo Aküsü, sanılanın aksine 50 amper akü olarak karşımıza çıkmak da. Standart 60 amper akü olabileceği düşünülse de aslında Renault Twingo’nun Aküsü 50 amperdir. Akünün markasına göre değişiklik gösterebilir. 47 amper olabilir, 52 amper olabilir. Çünkü marka marka amperler değişmek de. Bir markada 50 amper olan akü diğer bir marka da 47 amper olabiliyor. Halbuki hepsi standart olsa, insanlar daha iyi kıyaslasa markalara göre fiyatları daha iyi olur. Bu şekilde kıyaslamayı zorlaştırıyor akü firmaları. Twingo marka araca farklı bir akü takılamaz. Sebebi ise akü koyulan yerin tam 50 amperlik akünün kasasına göre dizayn edilmiş olması. 60 amper akü fiyatları , 50 ampere göre daha uygundur ancak Renault Twingo’ya olmuyor malesef 50 amper akü almak zorundasınız. Yoksa akünün yarısı dışarıda kalmak da akü yerine tam oturmamaktadır. Dediğim gibi başka seçeneğiniz bulunmamak da. Bu araç için alacağınız maksimum akü amperi 50 amperdir.

Aracınıza hangi amper akü daha uygun olacaktır, bunları paylaşıyoruz sizlerle. Bu anlamda bizim farkımız, eskiyen, klasikleşen veya çoğu katalogda yanlış yazan bilgileri, yaşayarak sizlere daha iyisini, daha güzelini sunmaya çalışıyor ve bu anlamda fikirler vermeye devam ediyor olmamız.

Aküler hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bizlere ileterek , aracınız için en doğru akünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yazılarımda marka marka, bildiklerimi sizinle paylaşmaya gayret ediyorum. Herhangi bir markanın reklamını yapmıyorum. Hangi araca, hangi markada, hangi amperi takarsanız daha iyi olur, sizlerle bunları paylaşıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim WhatsApp Mail Telefon