Fiat Tipo Aküsü Kaç Amper

Herkese merhaba bloğuma hoşgeldiniz. Fiat Tipo aküsünün hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Sizden ricam yorumlarınızla yazıma destek olmanız. Kafanıza takılan soruları yazabilirsiniz.

Fiat Tipo aküsü 60 amper aküdür. Bana göre yeterlidir. Çoğu modelinde ve motorunda aynıdır. Yer çoğunda yoktur ama aracınızda 72 amper sığacak kadar yer var ise 72 amper aküde takabilirsiniz. Özellikle doğu illerimiz de daha yararlı olacaktır. 72 amper akü 60 amper aküye göre ortalama 4 cm. kadar daha uzundur, bundan dolayı da biraz daha mesafe olması gerekir 72 amper akünün sığması için. Tipo da bu mesefe genellikle yoktur. Ya beyin vardır ya başka bir sebeple anca 60 amper akü sığar. 72 amper istisna bazı araçlar için söyledim.

Fiat Tipo Akü Ölçüleri

Fiat tipo marka ve model araca 60 amper akü olacağını yukarıda bahsetmiştik. 60 amper akünün ölçüleri ise, 242 x 175 x 190 mm. dir. 72 amper akü ölçüleri ise 278 x 175 x 190 mm. şeklindedir.

Fiat Tipo Akü Fiyatları

Aracın akü fiyatlarını güncel tutamadığım için, yanlış yönlendirme yapmak istemediğimden yazmıyorum. Verdiğim bilgilere istinaden arama yaparsanız karşınıza fiyatlar çıkacaktır. Akü fiyatı karşılaştırırken eskini verip vermeyeceğinizi kıyaslayarak fiyat bakınız. Aynı marka aküyü yine aynı markayla kıyaslayınız. Bunu yazmana ne gerek var diyecek olabilirsiniz ama genellikle reklamı olmayan akülerin fiyatları karşılaştırılırken markaya göre kıyaslama yapılmaz. Yani bu gün mutlu aküyü ararken başka yerdeki mutlu akü fiyatlarını karşılaştırılıyor ama adı mutlu akü kadar duyulmamış bir akü fiyatına bakılırken farklı marka ile kıyaslanabiliyor.

Özellikle internette arama yaparken çoğu sitenin fiyatlarının güncel olmadığını belirtmek isterim. Hepsi burada com veya N11 gibi sitelerde de fiyat doğru olsada çok absürt fiyatlara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü normalden daha ucuz yazılan aküler eski tarihli akü olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse çoğu yer de bir marka akünün 60 amperi 300 lirayken, bir yer de 220 liraysa orada bir sıkıntı var demektir. Çünkü aynı mal da hem de akü de o kadar fark olması genellikle mümkün olmaz. Daha önceden ucuza alınmış olabilir, o zaman da mal eski mal olabilir. Akünün raf ömrü bir yıldır. Bu süre aküyü aldığınız yer de değil, fabrikadan çıktıktan yani üretildikten depolanmaya ilk başlandığı andan itibaren geçerlidir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir