Peugeot 205 Aküsü Kaç Amper

Peugeot 205 markalı aracın aküsü 50 amperdir. Akü yeri çok ufaktır, 60 amper akü de takılabilir ancak akü yerinin ezilmesi gerekir. Resimde de görülen araçta olduğu gibi akü yerini genişleterek daha yüksek amper olan 60 amper akü takılması daha iyi olacaktır. Burada önemli olan akünün yerine sığması ve yerinde sabitlenebilmesidir. 50 amper de takılabilir sorun olmaz ancak 60 amper daha ucuz ve daha iyi olacaktır. Amper yüksek olunca fiyat yükselmiyor çünkü. 50 amper akü daha özel, daha az giden, daha az üretilen akü olduğundan, liste fiyatı 60 amper akü fiyatına göre daha yüksektir. Marka marka amperler değişiklik gösterebilir ona takılmayın. Mutlu akü de 50 amper olan akü Varta akü de 45 amper olarak karışımıza çıkabilir.

Akü tercih ederken neye dikkat etmeliyiz.

Akü tercih ederken öncelikle ölçüsü önemlidir, daha sonra istediğiniz markaya göre uygun amper de bir akü satın almanız daha doğru olacaktır. Böylelikle amper olarak en verimli aküyü alabilirsiniz. Özellikle eski model araçlara biraz daha yüksek amper takmak yeri kurtarıyorsa daha güzel olacaktır.

 

Resimden de fark edebilirsiniz. Akünün sağ tarafına bakın dibine doğru, akü yeri boyutu bu aküye göre daha küçük aslında ancak, daha öncesinde oraya işlem yapılarak açılmış veya ezilmiş daha büyük akü takmak istemiş araç sahibi. Akü yerinde sallanmadığı sürece sorun olmaz. Başka bir yerlere değmediği sürece. Bu kişi taktığına göre sorun olmadı demek ki. Akünün sabitlenmesi için alt kısımda zaten akü ayağı var onu sıkarak, akünün yerinde oynamasını engellemelisiniz. Aküyü değiştiren kişiler bunu zaten yapacaktır. Ben size açıklama yapmak istedim durumu, tercih tamamen size kalmış. 60 amper takarsanız daha ucuz, daha randımanlı ve daha uzun ömürlü olur. Düşük amper olursa da olur, ancak 60 ampere göre fiyatı bir tık daha fazla olur, 60 amperin EN kuvvetine göre daha düşük olabilir, marka marka değişen bir şeydir bu. En kuvveti akünün marş esnasındaki çıkabileceği maksimum değeri gösterir.

Sorularınızı yorum olarak sorabilir, sitemiz ana sayfasında yer alan, tercih ettiğiniz akü markası anketimize katılabilirsiniz. Akü alırken bölgenize yakın garanti servisi olup olmadığına da dikkat edin. İyi marka diye bir marka tercihi yaparsınız ancak bir sorun olduğunda garanti servisi size çok uzak olursa bunun bir anlamı kalmaz. Satış sonrası desteği de mutlaka göz önünde bulundurarak, ya siz ya da satın aldığınız firma ile görüşerek bu bilgiyi edinebilirsiz veya markaların internet sitelerinden bakabilirsiniz. Peugeot 205 aküsü ile ilgili durum bu tercih sizin, iyi yolculuklar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir